sobota, 20 lipca

Czy praca w opiece w Niemczech jest stresująca?

Ponieważ praca opiekunek osób starszych jest jednym z najpopularniejszych zawodów dla Polek wyjeżdżających za granicę, inne osoby również mogą zastanawiać się nad podjęciem takiej, a nie innej pracy. Zarobki są kuszące, ale co z warunkami pracy? Czy jest ona trudna do wykonania i czy każdy może jej podołać? Czy załatwianie formalności jest kłopotliwe? Te i podobne wątpliwości rozwiejemy w niniejszym artykule.

Stres związany z organizacją pracy w opiece w Niemczech

Być może masz koleżankę, która sama wynajdywała oferty pracy w opiece w Niemczech i na własną rękę organizowała wyjazd. Namawia cię ona do zrobienia tego samego. Po co masz oddawać część pieniędzy agencji? Przecież poradzisz sobie sama.

Zalecamy przeanalizować obecną i możliwe przyszłe sytuacje. To, że koleżanka trafiła na dobrą sztelę i uczciwych ludzi, niestety nie znaczy, że Ty też u takiej będziesz pracować. W ogłoszeniu nikt nie napisze przecież, że jest nieuczciwy, a seniorka jest nieznośna.

Opiekunki wyjeżdżając samodzielnie, co prawda nie muszą, ale mogą trafić na nieuczciwych pracodawców. Dają do podpisania umowę po niemiecku, której opiekunka nie jest w stanie zrozumieć, więc niektóre zapisy mogą być naginane i wykorzystywane przeciwko opiekunce w przyszłości. Niektórzy nie dają umowy w ogóle. Opiekunka nie jest w żaden sposób zabezpieczona.

Aby sobie zaoszczędzić stresu i kłopotów w pracy dla opiekunek w Niemczech, wystarczy nawiązać współpracę z agencją. Firma Veritas daje do podpisania umowę po polsku oraz pracę na polskich warunkach. Wszystkie formalności jak ubezpieczenie zdrowotne, odprowadzanie składek, wyrób karty EKUZ czy druk A1 są po naszej stronie. Opiekunka nie musi płacić też za przejazd – zapewniamy go my. Nasz kierowca odbierze Cię spod Twoich drzwi i zawiezie prosto pod drzwi mieszkania seniora.

Praca dla opiekunek w Niemczech i przebywanie w domu obcej rodziny

To naturalne, że perspektywa wyjazdu do obcego kraju i ludzi, a tym bardziej mieszkania z nimi, napawa Cię stresem. Jednak jest to nieodłączony etap w każdej pracy – początki są zawsze trudne.

Jeśli jesteś osobą otwartą i lubisz ludzi, zapoznanie się z seniorem, jego rodziną i przebywanie z nimi na co dzień przyjdzie Ci zapewne z łatwością. Pamiętaj, że pierwsze dobre wrażenie można zrobić tylko raz. Dlatego zadbaj o skromny, ale i schludny strój, a jeśli nie znasz języka, naucz się przynajmniej podstawowych zwrotów, byś mogła odpowiedzieć na pytanie, jak przebiegła podróż.

Oferty pracy w opiece w Niemczech zawsze zawierają informacje o chorobach, jakie musi znosić podopieczny. Jeśli obawiasz się agresywnych reakcji, unikaj zleceń do podopiecznych z demencją czy Alzheimerem – bardzo często chorzy reagują na swoje położenie złością. Jednak należy też pamiętać o tym, że takie zlecenia są też zazwyczaj lepiej wynagradzane.

Dokładny zakres obowiązków w pracy dla opiekunek w Niemczech zależy od stanu zdrowotnego pacjenta. Najczęściej sprowadzają się do pomocy przy higienie, siadaniu i wstawaniu, gotowania, robienia zakupów i utrzymywania porządku w mieszkaniu.

Jedną z zalet pracy w opiece w Niemczech jest fakt, że opiekunka unika wielu dodatkowych opłat. Jak już wspomnieliśmy, transport zapewnia agencja. Zakwaterowanie wydziela rodzina podopiecznego (zazwyczaj jest to osobny pokój, czasami do dyspozycji jest całe piętro), a w koszt zakupów wlicza się też jedzenie dla opiekunki.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Jeśli tak, dołącz do zespołu Veritas – pomagaj innym i zarabiaj jednocześnie. Czekamy na kontakt poprzez stronę: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =